Sukcesów ciąg dalszy!
Uczniowie z klas V i VI zdobyli trzecie miejsce w finale Powiatowych Igrzysk Dzieci w piłce nożnej w Mielcu.
Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy. Czekamy na kolejne sukcesy ! Brawo!:-)
Sukcesów ciąg dalszy!
Uczniowie z klas V i VI zdobyli trzecie miejsce w finale Powiatowych Igrzysk Dzieci w piłce nożnej w Mielcu.
Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy. Czekamy na kolejne sukcesy ! Brawo!:-)
We wtorek 6 maja chłopcy z klas piątej i szóstej zajęli pierwsze miejsce w półfinale Powiatowych Igrzysk Dzieci w piłce nożnej.
Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu i zaangażowania ! Brawo!
SETNA LEKCJA POLSKIEGO
W kwietniu 2025 r. uczniowie klas V i VI uczcili setne lekcje języka polskiego. Z pomocą rodziców przygotowali smaczne przekąski. Zadbali również o estetyczny wygląd stołu.
W trakcie „świętowania” piątoklasiści oglądali film pt. „Katarynka” i dyskutowali nad losem niewidomej dziewczynki oraz postawą mecenasa Tomasza. Natomiast uczniowie klasy szóstej omówili lapbooki do lektury uzupełniającej pt. „Księga dżungli”. Grali również
w szachy, gongi, Twistera i inne planszówki.
Nauka przez zabawę sprzyja rozwijaniu kreatywności uczniów i nawiązywaniu dobrych relacji w grupach rówieśniczych.
25 kwietnia społeczność naszej szkoły obchodziła uroczyście rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Po powitaniu wygłoszonym przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Kacpra Kuska wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły odśpiewali wspólnie nasz hymn narodowy. Następnie przyszła pora na część artystyczną.
W tym roku uroczystość była podwójna – oprócz rocznicy uchwalenia Konstytucji świętowaliśmy także 1000-lecie Królestwa Polskiego – rocznicę koronacji pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej przygotowali krótką inscenizację. Klasa trzecia przygotowała natomiast piękny taniec w biało czerwonych barwach.
Na zakończenie uroczystości uczniowie szóstej klasy zatańczyli jeszcze nasz najpopularniejszy narodowy taniec – poloneza.
Uroczystość przygotowały panie: Paulina Węgrzyn, Katarzyna Łysoń i Sylwia Czepiel.
24 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi. Była to idealna okazja, by zrobić coś dobrego dla naszej planety. Cała szkolna społeczność mogła wziąć udział w nowej akcji – KWIATKODZIELNIA. Polegała ona na zasadzie wymiany. Uczniowie przynosili jedną roślinkę, a w zamian zabierali do domu inną. Dodatkowo dla osób, które wzięły udział w tej akcji, odbyła się loteria ze zdrapkami, w której można było wygrać nagrodę niespodziankę. Dzieci z klas I – III udały się na lekcję terenową, w ramach której odbyło się sprzątanie świata i szukanie przyrodniczych skarbów. Uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w konkursie przyrodniczym, w którym można było zdobyć specjalne bony (np. bon na niepytanie, bon na 5 minut z legalną ściągawką na sprawdzianie, bon na usunięcie jednego pytania z kartkówki itd.). Aby wziąć udział w zadaniu, uczniowie musieli przynieść tego dnia telefon komórkowy z pobraną aplikacją do skanowania kodów QR. Kody znajdowały się w różnych miejscach w naszej szkole. Zadaniem uczestników było zeskanowanie kodu QR, rozwiązanie zadania, które się pod nim kryje oraz zapisanie odpowiedzi na kartce. Emocji nie brakowało. Wszyscy bardzo miło i ciekawie spędziliśmy ten dzień.
Akcję przygotowały panie Paulina Węgrzyn, Sylwia Czepiel i Aleksandra Kiełbasa.
Niechaj miłość Zmartwychwstałego Chrystusa
staje się źródłem siły, mocy i wiary
na każdą chwilę dnia.
Cudownych Świąt Wielkiej Nocy,
życzy Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej w Jamach
W piątek, 11 kwietnia, w klasie VI rozegrany został klasowy turniej szachowy. Pomysłodawczynią tego wydarzenia była Alicja Kopacz, która była również sędzią. Przy współpracy z p. Sylwią Czepiel przygotowała nagrody i dyplomy. Po rozegraniu wszystkich partii końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:
I miejsce - Kacper Otfinowski,
II miejsce - Joanna Maziarz,
III miejsce - Jakub Polak.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i słodkości, a najlepsza trójka dodatkowo medale.
Był to czas pełen emocji i treningu cierpliwości oraz spostrzegawczości. Trzymamy kciuki za wszystkich graczy życząc dalszych sukcesów i rozwoju w tej królewskiej grze.
8 kwietnia w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Zdrowia. To ważne wydarzenie, które ma na celu uświadomienie dzieciom znaczenia zdrowego stylu życia. Uczniowie klasy 7 przygotowali stoisko, na którym częstowali wszystkich rożnymi smakami wody przygotowanej ze świeżymi owocami. Propagując tym samym picie zdrowej wody, zamiast słodkich napojów. Następnie sprawdzali zawartość cukru w popularnych produktach spożywczych. W sposób bardzo obrazowy i sugestywny pokazali nam wszystkim, ile cukru znajduje się w naszych ulubionych przekąskach. Celem tych działań było uświadomienie dzieciom, ile faktycznie cukru spożywamy dziennie oraz, że jedzenie słodyczy i picie napojów słodzonych prowadzi do otyłości i wywołuje wiele chorób. Nad realizacją projektu czuwały panie Paulina Węgrzyn i Katarzyna Koźlik.
Warsztaty wielkanocne w przedszkolu:
Warsztaty wielkanocne w klasie II:
W czwartek (10.04) uczniowie klasy II przyjmowali specjalnych gości. Na zaproszenie wychowawczyni, p Sylwii Czepiel, na warsztaty wielkanocne przyszły mamy. Wspólnie ze swoimi dziećmi wykonały palmy wielkanocne oraz króliczki z kubeczków. Podczas wspólnej pracy był czas na pogaduszki oraz obserwowanie siebie nawzajem. Po zakończonej pracy była również chwila na poczęstunek. Był to bardzo miło spędzony czas, a wykonane prace z pewnością wzbogacą świąteczny klimat.
W dniu 3 kwietnia 2025 r. uczniowie klas I – III udali się do Dębicy na musical pt.: „Doktor Dolittle”. Przeżyli fascynującą przygodę, która przeniosła ich we wspaniały świat niesamowitych strojów i scenografii. Mieli też możliwość podziwiać, nieco inną niż do tej pory, grę aktorską . Duża ilość piosenek, tańców oraz przeróżna choreografia pozwoliła im lepiej zrozumieć zaprezentowaną sztukę. Główny bohater w przyjemny sposób uczył empatii oraz tego, że zwierzęta, tak jak ludzie, zasługują na pomoc oraz szacunek. Wyjazd był świetnym sposobem na zapoznanie z treściami, które wzbogacają wyobraźnię i pobudzają kreatywność.
Opiekunkami wyjazdu były panie: Aleksandra Kiełbasa, Katarzyna Koźlik, Sylwia Czepiel oraz Paulina Węgrzyn.
Szkolna kampania - "Autyzm- Motyl kolorowy" dobiegła końca, jednak motyle zostaną z nami na dłużej.
Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy wykonali motyle, bo dzięki nim nasza szkoła zyskała przepiękną dekorację. Dzięki tej akcji uczniowie zrozumieli, że „jesteśmy różni, ale równi” – powinniśmy akceptować różnorodność i nieść pomoc tym, którzy tego potrzebują .
2 kwietnia na znak solidarności, jedności, akceptacji i zrozumienia, uczniowie oraz nauczyciele założyli ubrania w kolorze niebieskim.
Motyle są jednym z symboli Autyzmu- a my dostrzegamy w nich zbliżającą się już wiosnę.
Podsumowaniem zajęć o dinozaurach w klasie II było wykonanie przez uczniów wystawki z czasów prehistorycznych. Uczniowie z prezentacji przygotowanej przez wychowawczynię dowiedzieli się, jak nazywały się i jak wyglądały niektóre z tych gadów. Mogli sprawdzić, który dinozaur był największy a który całkiem mały, dzięki porównaniu ich wielkości z wielkością człowieka. Snuli teorie związane z wyginięciem tych ogromnych gadów, które często zupełnie odbiegały od teorii naukowców. Wszyscy chętnie włączyli się w tworzenie podsumowania działań związanych z tym tematem. Przygotowali piękne drzewa oraz trawy, a także przynieśli ze swoich domowych zasobów różne modele tych gadów. Wszystko to stworzyło przepiękny las, w którym zostały umieszczone figurki dinozaurów, imitując prehistoryczną krainę, pełną tych niesamowitych stworzeń.
W piątek, 28 marca, uczniowie klas IV – VI wzięli udział w lekcji on-line pt. „Wyłącz, by odpocząć” zorganizowanej przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą: państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Dowiedzieli się dlaczego odpoczynek od ekranów jest tak ważny dla naszego zdrowia i prawidłowego rozwoju. Po części teoretycznej nastąpiła część warsztatowa, która polegała na stworzeniu „chillout’u dla smartfona”. Wszyscy chętnie włączyli się w to działanie, tworząc kreatywne i pełne pomysłów prace.
W poniedziałek, 31 marca, uczniowie klas I – III wzięli udział w lekcji on-line pt. „Kto jest po drugiej stronie?”. Było to kolejne spotkanie dzieci z Sieciakami, które są super bohaterami broniącymi bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego nie można ufać nieznajomym piszącym do nas na czatach czy forach, a także, w jaki sposób bronić dostępu do naszych danych. Za pomocą krótkich filmików i animacji uświadomili sobie, że nie zawsze to, co ktoś do nas pisze i jako kto się przedstawia, musi być prawdą. Chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzącego, a po zakończonej lekcji, zainteresowani tematem, dopytywali o niezrozumiałe dla nich kwestie.
Wydarzenie zorganizowane zostało przez panią pedagog Sylwię Czepiel.
Uczniowie klasy V i VI wzięli udział w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym z języka angielskiego ,,LEON". Konkurs ten sprawdza wiedzę i umiejętności językowe uczniów, a także motywuje ich do dalszego rozwijania swoich kompetencji.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokich wyników na etapie szkolnym i czekamy na ogłoszenie wyników konkursu ogólnopolskiego! Dziękujemy za zaangażowanie i trzymamy kciuki.
Życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego!
Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy V poznali bohaterów lektury obowiązkowej pt. Chłopcy z Placu Broni Ferenca Molnara. Ich przygody przedstawili na ilustracjach. Do każdego rysunku dobrali odpowiedni cytat. Natomiast uczniowie klasy VI omawiali lekturę pt. Tomek w krainie kangurów Alfreda Szklarskiego. Fascynującą podróż głównego bohatera po Australii zilustrowali i dobrali odpowiednie fragmenty.
Rysunki do lektur pomagają uczniom w lepszym zrozumieniu czytanego tekstu, wzbogacają przeżycia i rozwijają kreatywność.
24 marca 2025 r. odbyło się podsumowanie kolejnej już edycji konkursu mitologicznego, w którym tradycyjnie wzięli udział uczniowie klasy V.
I miejsce – Fabian Węgrzyn
II miejsce – Amelia Kupiec
II miejsce - Karol Bielaszka
III miejsce – Aleksandra Kusek
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy !
Zgodnie z regulaminem konkursu zorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wzięli w nim udział: Anna Pulak z klasy IV, Anita Pietras i Amelia Kupiec z klasy V oraz Przemysław Pietras z klasy VI. Ich rymowanki zostały przesłane do Oddziałów Regionalnych KRUS w Rzeszowiei Krakowie.
Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu i na wyniki. J
Najlepiej uczyć się historii, kiedy można tę historię przynajmniej w pewnym sensie zobaczyć „na żywo”. Taką okazję mieli uczestnicy wycieczki do Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli, która odbyła się 21 marca w ramach marcowych warsztatów kreatywnych.
Muzeum COP to miejsce bardzo pozytywne – opowiada nam o sukcesach, związanych z budową Centralnego Okręgu Przemysłowego, z polską myślą techniczną i naukową dwudziestolecia międzywojennego. Niestety – sukcesach przerwanych przez wybuch II wojny światowej.
Uczestnicy wycieczki mogli dowiedzieć się więcej o fabrykach powstałych w ramach COP, produkowanych w nich pojazdach, maszynach i przedmiotach codziennego użytku. Mieli okazję „zajrzeć” do przedwojennej fabryki, redakcji gazety, sklepu, zakładu fryzjerskiego, sali szkolnej czy mieszkania.
Uczniowie wzięli też udział w warsztatach, podczas których dowiedzieli się sporo na temat historii pieniądza, a na zakończenie zaprojektowali własny pamiątkowy banknot.
Powered by aSc EduPage