• REKRUTACJA 2024/2025

31.01.2024

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jamach informuje, że rekrutacja do przedszkola i I klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025 odbywać się będzie zgodnie z Zarządzeniem nr 802/2024 Wójta Gminy Wadowice Górne z dnia 31 stycznia 2024 r..

Dokumenty rekrutacyjne – przedszkole:

• deklaracja kontynuacji wychowania przedszkolnego (wypełniają rodzice/opiekunowie dzieci uczęszczających obecnie do przedszkola) w terminie od 12.02.2024 r. do 26 lutego 2024 r.:
            • wniosek o przejęcie do przedszkola:
            • załączniki do wniosku o przyjęcie - do pkt. III wniosku:
            • załączniki do wniosku o przyjęcie - do pkt. IV wniosku:

Dokumenty rekrutacyjne – szkoła podstawowa klasa I:

• karta zgłoszenia do klasy I (wypełniają rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie):
            • wniosek o przejęcie do klasy I (wypełniają rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem):
            • załącznik do wniosku o przyjęcie:

Dokumenty należy składać w godzinach od 8.00 do 14.00. Dokumenty rekrutacyjne można również pobrać w formie papierowej w sekretariacie szkoły.

Po podaniu do publicznej wiadomości listy kandydatów (20.03.2024r.) - rodzic dziecka składa w terminie 21.03-25.03.2024 r. potwierdzenie woli przyjęcia.

23.01.2024

W sobotę 20 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie wyczekiwany przez uczniów. Sala gimnastyczna zamieniła się w piękną salę balową, przyozdobioną różnokolorowymi łańcuchami, serpentynami, balonami. Uczniowie ubrani w odświętne w kolorowe stroje bawili się wyśmienicie przy dźwiękach muzyki!

Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie smakowitego poczęstunku.

23.01.2024

Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. Są to święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnuczęta mogą okazać swój szacunek.

19 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na scenie pięknie wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III.

• BOHATERON

18.01.2024

Nasza szkoła brała w tym roku udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterOn – włącz historię”. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
            Akcja została przeprowadzona w październiku i w listopadzie. Podczas lekcji historii i zajęć z wychowawcą nasi uczniowie z klas 4-8 pracowali w oparciu o materiały przygotowane przez organizatorów akcji. Dowiedzieli się, czym jest BohaterOn, brali udział w specjalnych zajęciach edukacyjnych, a także przygotowywali kartki z podziękowaniami dla Powstańców. Za udział w akcji nasza szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom, a miłą niespodzianką była także nagroda w postaci dwóch egzemplarzy planszowej gry historycznej „Cenzura”.

• WARSZTATY KREATYWNE - STYCZEŃ 2024 r.

17.01.2024

12 stycznia 2024 r. ,w ramach zajęć kreatywnych, 55 uczniów z klas III – VIII, w mielecki kinie Galaktyka, obejrzało film pt. „Akademia Pana Kleksa” (2023). Nowa wersja w reżyserii Macieja Kawulskiego wywarła na młodych widzach duże wrażenie. Jednym film się bardzo podobał, inni wydali nieco surowsze recenzje. Jedno jest pewne - swobodna adaptacja książki Jana Brzechwy o tym samym tytule to na pewno ciekawa propozycja dla najmłodszych i tych nieco starszych widzów. Opiekę sprawowali wychowawcy.

Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I, II ozdabiały gofry we współpracy z Radą Rodziców na warsztatach pt.  ,,Mały kucharz" .