• HEJ, KOLĘDA KOLĘDA....

22.12.2022

Dwa dni przed Wigilią Bożego Narodzenia, kolędy i świąteczny nastrój wypełniły całą naszą szkołę. Jak co roku, wszystkie klasy spotkały się ze swoimi wychowawcami na klasowych wigiliach, łamano się opłatkiem, nie zabrakło też łakoci. O godzinie 9:00 rozpoczęło się  wspólne śpiewanie kolęd. Przepięknie śpiewane kolędy wprowadziły wszystkich w wyjątkowy, bożonarodzeniowy nastrój.

To był bardzo miły dzień.

• WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

08.12.2022

„Na łąki, na pola, biały śnieżek leci,

już święty Mikołaj, śpieszy się do dzieci.

Słychać srebrny dzwonek, a wiatr głos ten niesie

po łąkach, po polach, po szerokim lesie.”

Wizyta świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Uczą się wierszyków i piosenek, wykonują prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Dzieci lubią te przygotowania.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień - 6 grudnia. Wszystkie dzieci tego dnia z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Mikołaj chętnie rozmawiał z naszymi uczniami. Wręczając prezenty nie szczędził ciepłych słów pod adresem dzieci. Uczniowie robili sobie z Mikołajem wspólne pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj życzył dzieciom wiele radości i dużo dobrych ocen.

Jeżeli będą grzeczni - to za rok znowu pojawi się w naszej szkole.

• ZABAWA CZYTELNICZA W BIBLIOTECE

08.12.2022

5 grudnia 2022 r. w bibliotece szkolnej została przeprowadzona zabawa czytelnicza „Biblioteczne podchody”. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy III. Najpierw podzielili się na dwie drużyny, wybrali liderów i kolory swoich grup. Następnie szukali kopert                          z zagadkami, które były ukryte pomiędzy książkami. W każdej kopercie oprócz zagadki  była także jedna litera. Po odszukaniu wszystkich kopert uczestnicy zabawy układali hasło. Towarzyszyły temu ogromne emocje. Zwyciężyła drużyna dziewcząt, która pierwsza ułożyła hasło: „Czytamy”.

Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali słodkie nagrody niespodzianki.

• Akcja „Polakom na Ukrainie”

Szanowni Państwo

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz okres zimowy stanowić będą ciężką próbę dla całej Ukrainy, ale także poważne wyzwanie dla Polaków zamieszkujących tereny, przede wszystkim wschodniej Ukrainy. Trwająca od wielu miesięcy wojna drastycznie wpłynęła na poziom życia obywateli Ukrainy, wśród których żyją dziesiątki tysięcy naszych rodaków, a ich sytuacja materialna z roku na rok ulega pogorszeniu.

Chciałabym Państwa serdecznie zaprosić do włączenia się w akcję „Polakom na Ukrainie”,  którą organizuje Podkarpacki Kurator Oświaty   Małgorzata Rauch.

Zbiórka odbędzie się w dniach od 1 do 12 grudnia br. Aby pomoc przybrała najbardziej efektywny charakter, prosimy o przekazywanie produktów z długim terminem przydatności do spożycia — lista w załączeniu. Zebrane artykuły my przekażemy do Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, a następnie Kuratorium naszym rodakom w tygodniu poprzedzającym okres Świąt Bożego Narodzenia.

Paczka dla Ukrainy - lista produktów

Nazwa produktu

makaron

kasza (różne rodzaje)

cukier

konserwy rybne /puszki mięsne/ pasztety

puszki (kukurydza, groszek itp..)

herbata duże opakowanie

kawa sypana/ kawa rozpuszczalna

mleko UHT w kartonie

mleko w proszku

pakowane wędliny (kabanosy)

kakao

orzechy / bakalie

mąka

olej

słodycze (czekolada)

mydło w kostce

mały proszek do prania

pasta do zębów

żel pod prysznic

szampon

świece

Produkty należy przynosić do Szkoły Podstawowej w Jamach do 11 grudnia (12 grudnia  może być już transport z Kuratorium po odbiór produktów z naszej szkoły).

Za okazane wsparcie i pomoc serdecznie dziękuję

Dyr. Szkoły

J. Lebida