Dwa dni przed Wigilią Bożego Narodzenia, kolędy i świąteczny nastrój wypełniły całą naszą szkołę. Jak co roku, wszystkie klasy spotkały się ze swoimi wychowawcami na klasowych wigiliach, łamano się opłatkiem, nie zabrakło też łakoci. O godzinie 9:00 rozpoczęło się wspólne śpiewanie kolęd. Przepięknie śpiewane kolędy wprowadziły wszystkich w wyjątkowy, bożonarodzeniowy nastrój.
To był bardzo miły dzień.
„Na łąki, na pola, biały śnieżek leci,
już święty Mikołaj, śpieszy się do dzieci.
Słychać srebrny dzwonek, a wiatr głos ten niesie
po łąkach, po polach, po szerokim lesie.”
Wizyta świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Uczą się wierszyków i piosenek, wykonują prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Dzieci lubią te przygotowania.
Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień - 6 grudnia. Wszystkie dzieci tego dnia z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Mikołaj chętnie rozmawiał z naszymi uczniami. Wręczając prezenty nie szczędził ciepłych słów pod adresem dzieci. Uczniowie robili sobie z Mikołajem wspólne pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj życzył dzieciom wiele radości i dużo dobrych ocen.
Jeżeli będą grzeczni - to za rok znowu pojawi się w naszej szkole.
5 grudnia 2022 r. w bibliotece szkolnej została przeprowadzona zabawa czytelnicza „Biblioteczne podchody”. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy III. Najpierw podzielili się na dwie drużyny, wybrali liderów i kolory swoich grup. Następnie szukali kopert z zagadkami, które były ukryte pomiędzy książkami. W każdej kopercie oprócz zagadki była także jedna litera. Po odszukaniu wszystkich kopert uczestnicy zabawy układali hasło. Towarzyszyły temu ogromne emocje. Zwyciężyła drużyna dziewcząt, która pierwsza ułożyła hasło: „Czytamy”.
Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali słodkie nagrody niespodzianki.
Szanowni Państwo
Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz okres zimowy stanowić będą ciężką próbę dla całej Ukrainy, ale także poważne wyzwanie dla Polaków zamieszkujących tereny, przede wszystkim wschodniej Ukrainy. Trwająca od wielu miesięcy wojna drastycznie wpłynęła na poziom życia obywateli Ukrainy, wśród których żyją dziesiątki tysięcy naszych rodaków, a ich sytuacja materialna z roku na rok ulega pogorszeniu.
Chciałabym Państwa serdecznie zaprosić do włączenia się w akcję „Polakom na Ukrainie”, którą organizuje Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.
Zbiórka odbędzie się w dniach od 1 do 12 grudnia br. Aby pomoc przybrała najbardziej efektywny charakter, prosimy o przekazywanie produktów z długim terminem przydatności do spożycia — lista w załączeniu. Zebrane artykuły my przekażemy do Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, a następnie Kuratorium naszym rodakom w tygodniu poprzedzającym okres Świąt Bożego Narodzenia.
Paczka dla Ukrainy - lista produktów
Nazwa produktu
makaron
kasza (różne rodzaje)
cukier
konserwy rybne /puszki mięsne/ pasztety
puszki (kukurydza, groszek itp..)
herbata duże opakowanie
kawa sypana/ kawa rozpuszczalna
mleko UHT w kartonie
mleko w proszku
pakowane wędliny (kabanosy)
kakao
orzechy / bakalie
mąka
olej
słodycze (czekolada)
mydło w kostce
mały proszek do prania
pasta do zębów
żel pod prysznic
szampon
świece
Produkty należy przynosić do Szkoły Podstawowej w Jamach do 11 grudnia (12 grudnia może być już transport z Kuratorium po odbiór produktów z naszej szkoły).
Za okazane wsparcie i pomoc serdecznie dziękuję
Dyr. Szkoły
J. Lebida
1 grudnia 2022 r. w bibliotece szkolnej odbyło się losowanie nagród za udział w Loterii fantowej. Była to forma nagrody za przeczytanie w listopadzie co najmniej dwóch książek.
Każdy uczestnik akcji otrzymał nagrodę – niespodziankę.
29 listopada uczniowie klas V-VIII udali się na wycieczkę do Pietro Party w Czarnej. Spotkali się oni tam z wieloma atrakcjami. Na początku przywitała ich miła niespodzianka, jaką był przemiłe zwierzęta: kucyk, alpaka i króliki. Następnie mogli przejechać się różnymi nietypowymi pojazdami. Później rozpoczęła się zabawa andrzejkowa, a razem z nią konkursy i zabawy. Na końcu uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, podczas których każdy mógł zrobić sobie własną pizzę. Wszyscy bawili się doskonale. Opiekę sprawowali: Beata Szkotnicka, Paulina Węgrzyn, Izabela Sito i Grzegorz Cisło.
28 listopada 2022 r. trzydziestu siedmiu uczniów z klas I, II, III wzięło udział w wycieczce do pizzerii Pietro Party w Czarnej. Uczniowie karmili zwierzątka w mini ZOO, bawili się na placu zabaw, uczestniczyli w zorganizowanej przez właściciela lokalu zabawie, a także brali udział w konkursach z nagrodami. Na koniec zjedli pyszną pizzę, przygotowaną własnoręcznie z wybranych przez siebie składników. Na koniec każdy uczeń otrzymał dyplom z tytułem mistrzowskim. 😉 To był dzień pełen atrakcji!
Opiekę sprawowały panie: Bogusława Maciejak, Lidia Guła i Joanna Michońska.
25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole oraz uchronił od odpytywania. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!
21 listopada 2022 r. obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości. Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje. Drzwi każdej sali przyozdobiły kolorowe drzewka życzliwości przygotowane przez uczniów.
W naszej szkole obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny sposób. Poprzedzona była sprawdzaniem rachunku pamięciowego i pisemnego. Z tej okazji na korytarzu została wykonana gazetka, na której między innymi znajdowały się zestawy działań z tabliczką tak, aby każdy miał możliwość przypomnieć sobie wyniki mnożenia. Następnie w klasach 3-8 zostały przeprowadzone konkursy pozwalające wyłonić klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, rozwiązując przykłady na czas. Podczas rywalizacji uczestnicy mogli wykazać się umiejętnością posługiwania się tabliczką mnożenia. Wrażeń i emocji nie brakowało, współzawodnictwo o punkty podnosiło tylko temperaturę turnieju.
Zwycięzcami w konkursie „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA” zostali:
KLASA 3 : Fabian Węgrzyn
KLASA 4 : Joanna Maziarz i Tomasz Bigda
KLASA 5 : Alicja Ortyl i Alan Węgrzyn
KLASA 6 : Kamila Krupa i Michał Tomczyk
KLASA 7 : Aleksandra Łabuz i Krzysztof Kapel
KLASA 8 : Julia Minorczyk i Filip Maziarz
Dodatkową atrakcją w tym roku był zorganizowany konkurs matematyczno – plastyczny „LAPBOOK Z TABLICZKĄ MNOŻENIA”, którego wyniki przedstawiają się następująco:
I MIEJSCE - Alicja Tabor
II MIEJSCE – Przemysław Pietras
III MIEJSCE - Amelia Kupiec
IV MIEJSCE - Martyna Nagaś
V MIEJSCE - Rafał Kryczka
VI MIEJSCE - Nikola Głodzik
WYRÓŻNIENIE: Anita Pietras, Sebastian Koźlik, Krzysztof Bielaszka
UDZIAŁ: Kornelia Bogacz, Zuzanna Bator, Mikołaj Ogara, Michał Ogara, Aleksandra Kusek
Nagrody lauretom i wszystkim uczestnikom wręczyła dyrektor szkoły pani Józefa Lebida, która serdecznie pogratulowała zwycięzcom. Akcją kierowały panie: Ewa Działo i Paulina Węgrzyn.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Klasa V na lekcji historii przeniosła się do starożytnego greckiego świata, w którym ważną rolę odgrywali bogowie. Uczniowie poznali wierzenia mieszkańców Hellady. Postanowili wcielić się w rolę wybranego przez siebie boga. Przygotowali piękne stroje i ciekawe atrybuty czyli znaki rozpoznawcze każdego z bóstw.
Lekcja na długo zapadnie w pamięci uczniów.
Klasa IV przystąpiła do projektu pt."Wymiana kartek pocztowych". Dzieci korespondują z uczniami równoległej klasy ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krynicy Morskiej. Projekt ma na celu doskonalenie umiejętności pisania pozdrowień oraz życzeń na kartkach pocztowych i listów, ale również poznanie uczucia żywej korespondencji.
A może zrodzą się znajomości albo prawdziwe przyjaźnie...
„Żeby Polska była Polską” – te słowa towarzyszyły nam podczas uroczystości poświęconej Ojczyźnie w 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli.
Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa.
Słuchając patriotycznych wierszy, oglądając taniec z flagami oraz muzyczną pantomimę, ukazującą dzieje Polaków od I rozbioru do odzyskania niepodległości, uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju
W montażu słowno-muzycznym wystąpili przedstawiciele klasy 5 i 6. Dyrektor szkoły Pani Józefa Lebida podziękowała uczniom za występ i wręczyła im patriotyczne upominki.
Uroczystość przygotowały panie Paulina Węgrzyn i Aleksandra Kiełbasa.
Dziękujemy Szkole Podstawowej w Wadowicach Dolnych za nominację. Podjęliśmy wyzwanie.
Dziękujemy za duże zaangażowanie i okazane serce uczniom, rodzicom i nauczycielom.
Nominujemy:
Szkołę Podstawową w Izbiskach
Szkołę Podstawową w Partyni
Niepubliczne Przedszkole Radosny Start w Radomyślu Wielkim
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
Dlatego, w dniu 08.11.2022r., uczniowie oraz przedszkolaki w naszej szkole wraz z wychowawcami i rodzicami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”.
Celem programu było:
Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie zdrowych pyszności.
4 listopada 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek.
W tym dniu uczniowie z klas I –III, a także oddziału przedszkolnego przypomnieli sobie bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Na zajęciach świetlicowych trzecioklasiści głośno czytali ulubione bajki i przebierali się za wybranych bohaterów. Przeniesienie naszych uczniów w świat bajek sprawiło im dużo radości.
W dniach 2-4 listopada wszyscy uczniowie klas I-VIII odbyli warsztaty ratownicze z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza. Zajęcia obejmowały poznanie wszystkich etapów pierwszej pomocy czyli: bezpieczeństwo swoje i poszkodowanego, ocena stanu poszkodowanego, sprawdzenie czynności życiowych, wołanie o pomoc, wzywanie pomocy. Poza tym uczniowie uczyli się udzielać pomocy w przypadku różnego rodzaju obrażeń, które mogą zdarzyć się w domu lub w szkole.
Warsztaty poprowadziła pani Joanna Michońska
Powered by aSc EduPage